Grįžimą į sportą garantuos sėkminga reabilitacija
Grįžimą į sportą garantuos sėkminga reabilitacija

Į mus pacientas kreipėsi galėdamas koją lenkti tik 20 laipsnių kampu, o baigus procedūras pasiektas rezultatas – 120 laipsnių“, – reziumavo kineziterapeutas Vainius Petrauskas.

Medikų teigimu, kiekvienos operacijos sėkmę net 50 % nulemia reabilitacijos procesas. Ypač svarbu griežtų gydytojų nurodymų laikytis profesionaliems sportininkams, kurių kasdienybė – alinantis krūvis treniruotėse bei varžybų maratonas.

Pasak „Ortopedijos technika“ ambulatorinės reabilitacijos vadovo, gyd. Vytenio Trumpicko, „po traumos į profesionalų sportą grįžti reikėtų tik pilnai išsigydžius, kai pasiekiamas toks aktyvumo lygis, koks buvo ir iki traumos. Kitaip neišvengsime pakartotinių traumų ir įvairių komplikacijų, užsisuka užburtas ratas. Iš praktikos galiu pasakyti, kad apie 75 proc. sportininkų, kurie iki galo neišsigydę pradėjo sportuoti, kamuoja lėtiniai skausmai“.

DSC02115

29-erių metų Stambulo „Buyuksehir Belediyesi“ komandos gynėjo Deivido Dulkio, patyrusio sudėtingą kelio traumą, po kryžminių raiščių plastikos laukia ilgas reabilitacijos procesas.

Pacientui, atsižvelgiant į jo traumą, buvo sudarytas individualus gydymo planas, kurio, siekiant efektyvių rezultatų, būtina laikytis itin griežtai.

 „Pirminiame etape paciento kryžminių raiščių atstatymui taikoma tokia pat pažangi metodika kaip ir  žymiausiose Amerikos ir Italijos klinikose. Su kolegų komanda tikrinam kiekvieną žingsnį, kad pacientas nepersistengtų, kad viskas vyktų pagal planą, tik tada galima tikėtis sėkmingos reabilitacijos“, – teigė V.Trumpickas.

Bene svarbiausią vaidmenį reabilitacijoje vaidina kineziterapija – gydomoji mankšta. Pradžioje krepšininkui skirtos CPM pasyvaus judesio terapijos tikslas buvo palaipsniui atstatyti judesių amplitudę. Pratimai su specialia įranga atliekami saugiai, nukrovus priekinį kryžminį raištį.

Į mus pacientas kreipėsi galėdamas koją lenkti tik 20 laipsnių kampu, o baigus procedūras pasiektas rezultatas – 120 laipsnių“, – reziumavo kineziterapeutas Vainius Petrauskas.CPM pasyvaus judesio terapija

Sportininkas turėjo galimybę išbandyti ir naująjį klinikos baseiną. Pasitelkus modernią povandeninę įrangą –  bėgimo takelį, dviratį  – kelio funkciją buvo siekiama atstatyti čiurnos mobilumo ir kelio stabilumo pratimais, stiprinant kojų raumenis. Dėl mechaninių vandens savybių ir nesvarumo būsenos, atliekant fizinius pratimus vandenyje, žymiai sumažinamas skausmas, greičiau ir saugiau pasiekiami užsibrėžti reabilitacijos tikslai.

 „Tikrai esu labai patenkintas medikų darbu. Dar tik mėnesis po operacijos, o aš jau judu kaip reikiant. Likęs tik minimalus tinimas. Gydytojai padarė viską, ką galėjo. Žinoma, iki grįžimo į sportą reikia dar pilnai atsistatyti, bet šiuo metu neturiu, kur skubėti“, – optimistiškai nusiteikęs D.Dulkys.

 

Share Button
  Rasa parašė:

  iš savo aplinkos žinau , kad reabilitacija kartais vienintelė išeitis atstatyti sveikatą po traumos.

  Jolanta parašė:

  Alkūnės epikondilito skausmą sumažinau reabilitacijoje. Tikrai iš patirties galiu pasakyti. kad reabilitacijos procesai yra veiksmingi.

  Gediminas parašė:

  Man gydytojas sakė, jeigu neskirsiu pakankamai dėmesio reabilitacijai, tai visa operacija nueis šuniui ant uodegos…galvojau, kad perdeda, nori apsidraust dėl blogai atlikto darbo, bet dabar jau esu dėkingas, nes nors ir ilgai kankinausi su tom mankštom ir procedūrom, vėl esu pilnai darbingas. UZ REABILITACIJA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *