Ką turime žinoti, ruošdamiesi kelionei
Ką turime žinoti, ruošdamiesi kelionei

Pagaliau taip ilgai lauktas vasaros sezonas! Daugeliui šiltasis metų laikas asocijuojasi su išsvajotomis atostogomis. Pavargę nuo kasdienių darbų bei namų rutinos, svajojame nors keletą dienų atitrūkti nuo rūpesčių, pailsėti ir pasisemti energijos.

Geriausias poilsis – pažintinės kelionės

Pastaruoju metu itin populiarios – pažintinės kelionės. Tai puiki galimybė ne tik pailsėti, bet ir  susipažinti su kitos šalies kultūra ir istorija, tobulėjant su visa šeima.

„Vienintelis neigiamas dalykas kelionėje yra ilgas sėdėjimas automobilyje arba lėktuve“, – patirtimi dalijasi jauna mama. Kiti keliautojai paminėjo kojų skausmą ir nuovargį po ilgų vaikščiojimų. „Negaliu sėdėti prie jūros ir kaitintis saulėje: turiu eiti, pažinti, atrasti. Vienintelė blogybė, kuri tam trukdo – pavargusios pėdos“, – guodėsi kelionių mėgėjas.

Ilgas sėdėjimas – iššūkis sveikatai  

ilgas-sėdėjimas-mašinojePažintinės kelionės reikalauja ilgo sėdėjimo automobilyje ar autobuse, kartais – gan ilgo skrydžio lėktuvu. Tačiau nuvykimas iš taško A į tašką B yra būtina kelionės sąlyga, nuo kurios vargiai pasislėpsime. Pradžioje keliautojai gėrisi besikeičiančiais vaizdais, tačiau netrukus ilgas sėdėjimas ima varginti.

Dėl ilgo buvimo vienoje pozoje sutrinka veninio kraujo tekėjimas: kojų raumenys susitraukinėja lėčiau, todėl lėčiau varinėjamas kraujas, jis ima tvenktis venose. Kojos pradeda tinti, dilgčioti, kankina mėšlungis, jaučiamas skausmas bei nuovargis.

Todėl besiruošiantiems į pažintinę kelionę tarp būtiniausių daiktų pravartu įsimesti kompresines kojines. „Dėvint šias kojines, kelionė pasikeitė iš esmės: pagaliau iš lėktuvo išlipau tais pačiais bateliais, kaip ir įlipdama į jį, nes iki šiol dėl ištinusių pėdų išlipdavau avėdama vienkartines šlepetes“, – atvirauja daug keliaujanti vidutinio amžiaus moteris.

Kaip pastebi kraujagyslių chirurgas Arūnas Čepkauskas, tiek vyrams, tiek moterims  kelionių metu rekomenduojamos profilaktinės kompresinės kojinės, kurios garantuoja optimalų blauzdos bei šlaunies raumenų apspaudimą (stipresnį ties pėda ir palaipsniui silpnėjantį link šlaunies). Visa tai atkuria normalias fiziologines sąlygas kraujo cirkuliacijai. Remiantis medicinos mokslo tyrimais, kompresinės kojinės naudingos ne tik žmonėms su padidinta kraujagyslių ligų rizika, bet ir tiems, kuriuos vargina kojų nuovargis, tinimas, skausmas.

Nevaikščiosi – nepažinsi

ilgas-vaikščiojimasDar viena būtina pažintinės kelionės sąlyga – ilgi vaikščiojimai. „Nesvarbu, ką pasirinksi: miestą, mišką, kalnus – visur reikia eiti, lipti, kopti ar bent jau daug minti“, – juokiasi turistas mėgėjas. „Nevaikščiosi – tuomet nepamatysi, neprisiliesi ir nepažinsi“, – pabrėžia vyras.

„Gaila, kad daugelis žmonių pažintinių kelionių atsisako tik dėl pėdų nuovargio ar skausmo. Dėl nežinojimo žmonės tiesiog kenčia, o kai nebegali kentėti – atsisako keliauti“, – stebisi kineziterapeutė Ineta Šeflerytė. Iki šiol ne visi žino, kad avalynės įdėklai gali palengvinti keliaujančiųjų gyvenimą. Įdėklai tolygiai paskirsto krūvį pėdos paviršiuje ir apsaugo pėdas bei aukščiau esančius sąnarius nuo nuovargio, ypač po ilgų vaikščiojimų.

„Niekada netikėjau įdėklo veiksmingumu, kol pats jo neišbandžiau. Po ilgos pertraukos vėl galiu vaikščioti po svetimus miestus, stebėti kultūros paveldus, užlipti į apžvalgos aikšteles. Keliaudamas pėsčiomis įveikiu iki kelių dešimčių kilometrų ir – be jokių kančių,“ – džiaugiasi keliautojas, susigrąžinęs kelionių teikiamą džiaugsmą.

Atostogos – nėra labai dažnas reiškinys, todėl jas tenka išnaudoti kone maksimaliai. Svarbiausia, kad atostogos būtų saugios, be skausmo ir kančių. Tik tuomet įmanoma mėgautis poilsiu ir visa „galva pasinerti“ į atostogų teikiamus įspūdžius.

Pasirūpinkite, kad kelionės metu Jūsų vaistinėlėje būtų:
 • Vaistai nuo skausmo
 • Vaistai nuo peršalimo
 • Tepalas nuo raumenų skausmo
 • Tepalas nuo sumušimų, uždegimų (dėl traumos)
 • Priemonės nuo saulės
 • Kompresinės kojinės,
 • Patogi avalynė,
 • Anatomiškai išformuoti avalynės įdėklai

Jurgita Miciulevičiūtė – Smeu

Share Button
  Laima parašė:

  Nu tikrai pastebėjau, kad po skrydžio kai būnu su tomis kojinėmis, tai mažiau kojos būna patine

  Linas parašė:

  Anksčiau nešiojau Scholl kojines, paskui pabandžiau tas TRAVEL kojines iš Jūsų parduotuvės, nu žinokit, tikrai skirtumas yra, šitos žymiai malonesnės ir patogesnės, stipriau apspaudžia. Ką galiu pasakyt, jums žiauriai trūksta reklamos 🙁

  Linas parašė:

  Dar pamiršau prirašyt, kad tas kojines užsimaunu kiekvieną kartą lipdamas į lėktuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *