Sėdimas ir stovimas darbas – grėsmė sveikatai
Sėdimas ir stovimas darbas – grėsmė sveikatai

Britų mokslininkai skaičiuoja, jog vidutiniškai šiuolaikinis žmogus itin pasyviai praleidžia iki 70 procentų savo dienos. Modernios technologijos, darbo aplinka, transportas ir net pramogos žmogų įkalina mažoje erdvėje ir ilgą laiko dalį priverčia praleisti sėdint arba stovint, nejudrioje padėtyje.

Kenčia kojų venos

Sveikų venų vožtuvai leidžia kraujui tekėti viena kryptimi – aukštyn. Tačiau dėl nuolatinio buvimo vienoje pozoje (ypač kai ilgai sėdime arba stovime), kojų raumenys mažiau dirba, kraujas ima tvenktis venose, jos plečiasi, pažeisti venų vožtuvai pilnai nebeužsidaro ir nebeatlieka savo funkcijos.

Negydoma liga progresuoja

Lėtinė venų liga vystosi pamažu. Iš pradžių sergantieji jaučia sunkumą ir nuovargį kojose, vakarais kojos patinsta, naktį gali varginti mėšlungiai, ant odos išryškėja kraujagyslių tinklas. Negydoma liga progresuoja, atsiranda varikozinių veninių mazgų, juose, sulėtėjus kraujotakai, išsivysto trombozė – paviršinių venų uždegimas – tromboflebitas, pakinta odos spalva, atsiveria opos, plintant paviršinių venų trombozei, galima ir giliųjų venų trombozė, o tai pavojus Jūsų gyvybei.

Kas 3-ia moteris ir kas 9-tas vyras kenčia dėl išsiplėtusių venų.

Profilaktika – žymiai pigiau

Arūnas ČepkauskasDaugelis mūsų žinome ligų gydymo būdus, bet nežinome, kaip tos ligos išvengti, ją atitolinti ar užkirsti jai kelią. Pasak gydytojo kraujagyslių chirurgo Arūno Čepkausko, „veiksmingos net pačios paprasčiausios profilaktikos priemonės:

 • darbo metu darykite pertraukėles ir pamankštinkite raumenis,
 • laisvalaikį leiskite aktyviai: eikite pasivaikščioti, plaukiokite, važinėkite dviračiu,
 • pasitaikius progai, palaikykite kojas pakeltas horizontalioje padėtyje ar kiek aukščiau,
 • karts nuo karto pamasažuokite blauzdas (nuo apačios į viršų) vėsia vandens srove,
 • kontroliuokite kūno masę,
 • mūvėkite tinkamai parinktas profilaktines kompresines kojines.

Kompresinės kojinės, fiziologiškai taisyklingai apspausdamos kojas (didžiausias apspaudimas ties čiurna, kuris laipsniškai mažėja klubų link), gerina kraujo apytaką kojose, mažina kojų nuovargį ir tinimą bei saugo nuo venų išsiplėtimo.

Atsiliepimai:
Kirpėja Rūta, stovimas darbas
Kirpėja Rūta

Grįžusi namo, vakarais jausdavau kojų skausmą, pėdos atrodydavo gerokai patinę. Maniau, kad padėti nebegali niekas – juk mažiausiai aštuonias valandas per dieną prastoviu ant kojų.

Kartą klientė padovanojo kompresines kojines. Kadangi efektą pajutau iškart, dabar jas mūviu nuolat. Šios kojinės visiškai panaikina nuovargį ir tinimą!

Vairuotojas Vytautas, sėdimas darbasVairuotojas Vytautas

Po darbo dienos kojos ištindavo, būdavo sunkios kaip medinės.

Apsimovus kompresines kojines, jau po vienos dienos pasijautė efektas: jokio nuovargio grįžus namo, kojos neprakaituoja. Netgi pasakyčiau, kad šios kojinės maloniai masažuoja ir gaivina kojas, suteikia joms lengvumo.

Renginių organizatorėKristina Kaikarienė

Renginių organizatorė Kristina

Vis dar kaifuoju nuo naujo atradimo! Nemaniau, kad kojinė realiai gali padėti kojai. Ir kur visa tai buvo anksčiau? Vakar pirmą kartą pajutau, ką reiškia po renginio džiaugtis nepervargusiomis kojomis.

Iki šiol padėdavo tik šalto vandens indas. Dabar jo nereikia – vakare kojų nebeskauda!

Vadybininkė Svetlana, sėdimas darbas
Vadybininkė Svetlana

Dirbdama ofise supratau, ką reiškia „švininės kojos“. Dėl ilgo sėdėjimo kojas pradėjo mausti, jos tino, greit pavargdavo. Kolegei pasiūlius išbandyti kompresines kojines, buvau nusiteikus skeptiškai, tačiau rezultatas mane nustebino!

Šios kojinės taip apspaudžia kojas, kad jos nepavargsta ir nebetinsta. Mano nuomone, tik tokias kojines moterys turėtų mūvėti vietoj įprastų.

 

Share Button
  Rita parašė:

  Dirbu sėdimą darbą ir neretai kojos būdavo siaubingai sutinusios. Didelę įtaką tam turi ir viršsvoris. Tačiau „atradus“ kompresines kojines, situacija pasikeitė kone radikaliai. Kojos tikrai gana lengvos. Tačiau didžiausias siurprizas laukė kone po kelių metų dėvėjimo. Išvykus į kelionę, kurioje teko tikrai daug vaikščioti, vakare čiurnos nebūdavo taip sutinusios kaip visada. Tiesą pasakius, jos būdavo beveik visai nepatinusios. Ortopediniai individualūs padukai ir kompresinės kojinės, tai yra svarbiausi kelionių palydovai, jei per dieną numatę nueiti keliolika ar net keliasdešimt kilometrų.

  Vitalija parašė:

  Žinokit, Jūsų tos kojinės – stebuklingos!.. toks geras lengvas jausmas su jomis!!! visą dieną jokio skausmo, o kai nusimaunu ir vėl grįžta. Labai labai ačiū!

  Jovita parašė:

  Kojos tai lengvos, bet jau užsidėti tai tikrai sunku

  Kornelija parašė:

  Prieš 7 metus nėštumo metu pradėjau nešioti kompresines kojines ir pajutau, kaip stipriai jos įtakoja mano kojų būklę: netino, nejaučiau maudimo, sunkumo. Po vaiko gimimo bandžiau nešioti paprastas ir supratau, kad kompresinės kojinės yra man būtinos vien dėl tų malonių pojūčių po sunkios darbo dienos. Išbandžiau kelių gamintojų, bet prioritetas Relaxsan.

  Saulius parašė:

  Iš savo patirties galiu pasakyti, kad bent jau 2 atvejais kompresinės kojinės yra tikrai labai geras „reikalas“: 1. kuomet tenka skristi lėktuvu, ypač tai atvejais kai skrydis daugiau nei 2-3 val. 2. kuomet daug vaikštai (< nei ~5 km per dieną).
  Sveikatinės parduotuvės personalui: Norėčiau atkreipti dėmesį, kad diskriminuojate vyrus su kompresinių kojinių asortimento pasirinkimu – jei moteriškų kainoje ir kokybėje nuo…iki, tai vyriškų pasirinkimas tikrai nedidelis. Norėčiau mėlynų at kt. spalvų, negi tik viena spalva juoda yra…?

  admin parašė:

  Sveiki Sauliau,

  Šiuo metu neturime daugiau spalvų tik juodą, bet skubame jus nudžiuginti, kad kitą savaitę mūsų prekybos salonuose jau galėsite įsigyti pilkos ir mėlynos spalvos kompresines kojines. 🙂

  Estera parašė:

  Ar jau turit daugiau spalvų vyriškų kojinių? Na kokiu nors ryškesnių?

  admin parašė:

  Sveiki Estera, jau turime mėlyną ir pilką spalvas, maloniai kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėse 🙂

  Paulius parašė:

  Sveiki,

  Norejau pasiteirauti ar turite kojines spec. skirtas kelionems? Kuom jos skiriasi nuo tiesiog kompresiniu kojiniu?

  admin parašė:

  Sveiki, Pauliau,

  Kelionines kojines rekomenduojama mūvėti jei daug keliaujate, šios kojines pagamintos specialia gamybos technologija, kuri neleidžia kojoms prakaituoti ir apsaugo pėdas nuo blogo kvapo. Daugiau apie kelionines kojines galite sužinoti:http://goo.gl/8AB9et

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *